Internet w dobie obecnych czasów – jego wpływ na ukształtowanie młodzieży

Zaawansowanie technologiczne w szkołach

Z przeprowadzanych badań, na które możemy natknąć się przeglądając różne strony można wyciągnąć bardzo idące podobne wnioski dotyczące korzystania z sieci przez młodych ludzi. Analizując wyniki tego typu widać, iż część aktualnych młodych ludzi nie wyłącza się praktycznie wcale z sieci. Pozostając online dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Gimnazjaliści w dzisiejszej dobie technologii komunikują się głównie za pośrednictwem różnego typu komunikatorów, lecz robią to bardziej dyskretnie, aby nie wzbudzać podejrzeń oraz zbytniego zainteresowania rodziców. Sytuacja zdecydowanie inaczej wygląda, jeśli chodzi o starszą grupę mianowicie licealistów. Oni chętniej wymieniają się plikami oraz otwartą komunikacja, która nie jedno krotnie zamienia się w długa polemikę za pomocą różnego typu komunikatorów społecznych.

Technologia towarzyszy nam każdego dnia

W aktualne dobie technologii odczuwalnie widoczne jest na każdym kroku, jaki wpływ ma technologia na młodych ludzi w dzisiejszych czasach. Wystarczy przejść się po ulicy i sami stwierdzimy ze, co druga osób idąc ulica przegląda smartfon czytając wiadomości bądź śledząc media społecznościowe. Tym bardziej ma to ogromny wpływ na młodzież w wieku gimnazjalnym jak i w szkołach średnich.

Gimnazjaliści obecnie szukają i używają komunikatorów do wymiany informacji miedzy sobą mniej znanych, robią to po to, aby uniknąć kontroli przez rodziców.Dlatego coraz rzadziej używają do tego np. Facebooka, bo duża części ich rodziców posiada go, co znacznie mogłoby ich kontrolować. Dlatego gimnazjaliści najchętniej wybierają Snapchata lub Messengera natomiast, jeśli mowa o licealistach to u nich jak najbardziej sprawdza się Facebook. Licealiści oprócz wymiany konwersacji liczą również na źródło informacji gdzie w takim przypadku portale społecznościowe są nieocenione. Specjaliści mówią, że licealiści mają inny tok rozumowania głownie chodzi tu o aspekt związany z brakiem obaw przed dorosłymi oraz rodzicami.

Technologia ułatwia naukę młodym ludziom

Dlatego używanie Internetu przez tą grupę jest bardziej otwarte. Aktualnie młodzież dzięki takiej łatwo dostępnej technologii ma o wiele bardziej ułatwiony dostęp do różnego rodzaju wiedzy. Kiedyś, jeśli coś było nie jasne trzeba było udać się do biblioteki, aby dowiedzieć się nurtujących nas zagadnień. Dziś wystarczy wpisać dane słowo do przeglądarki, aby po chwili uzyskać odpowiedź na zadane pytanie. Dzięki korzystaniu z nowych rozwiązań technologicznych gimnazjaliści jak i licealiści uczą się łatwiej i szybciej języków obcych podczas oglądania filmów oraz grania w różnego rodzaju gry. Treści znajdujące się w Internecie pomagają również im w pisaniu wypracowań oraz w przygotowywaniu się do różnego rodzaju sprawdzianów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *